Akcja: „Rodacy – Bohaterom”

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kaniowie włączył się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”.

Przypominamy, iż celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności oraz wsparcie organizacji pomagających Polakom i Polonii w Polsce i za granicą.

Nauczyciele Świetlicy Szkolnej w dniach od 16 listopada 2020 do 10 grudnia 2020 r., zapraszają do akcji „RODACY BOHATEROM”(rodacybohaterom.pl/), prowadzoną przez Stowarzyszenie Odra – Niemen odraniemen.org/

Rodacy Bohaterom to program stworzony w 2010 roku przez Stowarzyszenie Odra-Niemen, dzięki spotkaniu z płk. Weroniką Sebastianowicz, Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi. Swoją działalność zaczynali od zbiórki darów na Święta pod nazwą “Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach”. Obecnie Rodacy Bohaterom to obok zbiórki darów dla weteranów, także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami.

Nasze działania odbywać się będą w dwóch wariantach, do wyboru:

1. Zbiórka funduszy – przelewem na konto Stowarzyszenia

link: rodacybohaterom.pl/wesprzyj-akcje-rodacy-bohaterom/

bądź dane:

Stowarzyszenie Odra-Niemen
Bank PKO BP
nr konta: 41 1440 1185 0000 0000 1283 9308

Z dopiskiem RODACY-BOHATEROM ZSP KANIÓW

W czasie pandemii, zamkniętych granic, ograniczony jest przejazd z darami do kombatantów, polskich seniorów na Kresach. Można im jednak dostarczyć przed świętami fundusze na zakupy i doraźną pomoc. Za zebrane środki Stowarzyszenie kupuje też artykuły dla samotnych i potrzebujących bohaterów naszej wolności mieszkających w Polsce. CAŁA AKCJA JEST WOLONTARYJNA, KAŻDY GROSZ PRZEZNACZANY JEST W 100% NA PROJEKT!

WAŻNE – proszę pamiętać o dopisaniu nazwy naszej szkoły, a potwierdzenie przelewu przesłać poprzez Mobidziennik do nauczyciela: Agaty Wideł (możliwość uzyskania oceny pozytywnej z zachowania)

2. Kartki listy pamięci dla kombatantów i Rodaków z Kresów

W czasie pandemii, szczególnie ważna jest pamięć o Tych, którzy dali nam wolność, którzy poza granicami pracują dla Polski, a ten trudny czas odcina nas od siebie. Poprzez nasze życzenia, słowa od siebie, pozdrowienia włączamy się w przekaz pamięci. Można tworzyć autorskie multimedia, plastyczne dzieła. Wszystko trafi do adresatów: kombatantów w Polsce i na Kresach, Rodaków zza wschodniej granicy – Białoruś, Litwa, Łotwa, Ukraina, Mołdawia, Kazachstan. WPISUJCIE W TREŚĆ ŚRODOWISKO, DO KTÓREGO CHCECIE, ABY WASZA PAMIĄTKA TRAFIŁA.

Prace mogą być wykonane w dwóch wariantach:

a) grafika komputerowa – ilustracje, prezentacje

b) wersja papierowa – praca plastyczna, list, wiersz, piosenka, bądź opowiadanie, życzenia itp.

Wasze dzieła możecie dedykować konkretnym osobom, organizacjom. Zachęcam do obejrzenia strony związanych z akcją Rodacy Bohaterom oraz strony samego Stowarzyszenia Odra Niemen (odnośniki powyżej), tam możecie znaleźć inspiracje.

Wszystkie dzieci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kaniowie, mogą brać udział w akcji.

  • Dla tych, którzy na chwilę obecną mają kształcenie zdalne, będzie przygotowany karton w przedsionku i tam będzie można składać Wasze dzieła. Mogą to zrobić Rodzice czy osoby postronne.
  • Dla uczniów uczących się w systemie stacjonarnym, prace proszę składać do Świetlicy Szkolnej.

Projekty multimedialne oraz prace wykonane metodą grafiki komputerowej proszę przesyłać poprzez:

  • Mobidziennik – nauczyciel Agata Wideł – do 6 MB
  • e-mail: agatawidel@op.pl – pow. 6 MB

Szkoła Pamięta. Kaniów Pamięta.

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org