All for klimat – Bajka o smokach „Segregusiach”

W piątek, 23 października, we wszystkich klasach I-III zawitały kolorowe Smokusie „Segregusie”. Byli to uczniowie klasy 7a, którzy w ramach projektu „All for klimat” przedstawili swoim młodszym kolegom i koleżankom bajkę o potrzebie segregowania odpadów.

Za górami, za lasami była wioska ze smokami… Mieszkańcy chętnie dokarmiali swoje smoki i zawozili  na polanę różne niepotrzebne rzeczy. Czego tam nie było? Stare garnki, obierki z ziemniaków, opakowania po mleku, butelki po napojach, metalowe puszki, zużyte baterie i inne odpady… Początkowo smoki pałaszowały wszystkie resztki ze smakiem, jednak z czasem zaczęły chorować i trzeba było szybko znaleźć skuteczne lekarstwo na ich dolegliwości. Owocna okazała się wyprawa syna sołtysa do sąsiedniej wioski. Tam każdy smok zjadał tylko określone odpadki i miał się dobrze i zdrowo. Od tej pory mieszkańcy wioski zaczęli segregować śmieci, a smoki wróciły do zdrowia.

Po przedstawieniu uczniowie pomagali smokom wybierać odpowiednie dla nich „smakołyki”, segregując śmieci do kolorowych worków. Wszyscy zapamiętali morał wypływający z bajki, że śmieci należy segregować, by naszą planetę ratować.

Smokusie „Segregusie” spodobały się maluchom, więc postanowiliśmy przygotować kolejne historie z tymi sympatycznymi bohaterami.  

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org