Dzień Bezpiecznego Internetu w klasie piątej

W dniu 9 lutego 2021 roku obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach cyklu lekcji wychowawczych piątoklasiści omawiali zagadnienia związane z wyżej wspomnianą tematyką.

Podczas zajęć zwrócono uczniom szczególną uwagę na dbałość o zachowanie zasad bezpieczeństwa w sieci oraz na korzystanie z różnych zabezpieczeń dla komputera i telefonu.

W toku lekcji przybliżono uczniom symbolikę „języka szakala” i „języka żyrafy” jako dwóch przeciwstawnych sposobów komunikowania się zarówno w życiu codziennym jak i w Internecie. Piątoklasiści, analizując wybrane przykłady komunikatów, poznali różnice pomiędzy konstruktywną krytyką a hejtem. W trakcie dyskusji uczniowie wspólnie wypracowywali wzory pożądanych reakcji na agresję w Internecie.

Dzięki aktywnemu udziałowi w zajęciach piątoklasiści  uczyli się jak w praktyce stosować „język żyrafy” i w  sposób kulturalny wyrażać swoje zdanie, a także w jaki sposób reagować na ewentualne przejawy agresji w sieci.

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org