Kredkobranie w ramach akcji „Szkoła pamięta”

Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kaniowie włączył się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”.

Celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności oraz wsparcie organizacji pomagających Polakom i Polonii w Polsce i za granicą.

Szkolne Koło Wolontariatu przyłącza się do akcji prowadzonej przez Fundację Ignatianum w Krakowie, KREDKOBRANIE – zbiórki przyborów szkolnych i materiałów plastycznych, które trafią do polskich szkół i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i na Ukrainie. W tym roku, ogólnopolska akcja organizowana była w miesiącu wrześniu. Jednakże, ze względu na obostrzenia związane z pandemią, wysyłka towaru zostanie zorganizowana pod koniec listopada. Dzięki temu, mamy jeszcze możliwość przyłączenia się do tegorocznej zbiórki.

W dniach 3 listopad – 10 listopad, zapraszamy do włączenia się do akcji. Materiały można przynosić do świetlicy szkolnej. Dla dzieci, które są objęte zdalnym kształceniem, a chciałaby przyłączyć się do akcji, proponujemy zbiórkę przyborów w przedsionku szkoły, do specjalnie przygotowanego na ten cel kartonu. Rzeczy mają być włożone do torby, worka, bądź reklamówki z załączoną karteczką wraz z imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą. Mogą być dostarczone przez rodziców, czy inne osoby postronne.

Wszyscy uczniowie zostaną wynagrodzeni za swoje dobre serce. W załączeniu przesyłam plakat z tegorocznej zbiórki.

Szkolne Koło Wolontariatu

Opiekun: Agata Wideł

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org