„Książka moim przyjacielem”

„Książka moim przyjacielem”

  Piątoklasiści uczestniczą w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa

W dobie wszechobecnej telewizji i komputeryzacji książka staje się dla dzieci coraz mniej atrakcyjna i często bywa odsuwana na dalszy plan. Mimo to nadal jest ona bezcennym narzędziem do przekazywania wiedzy, stanowi źródło informacji, rozrywki i wspaniale rozwija wyobraźnię.

W ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy piątej czytając  „Księgę przysłów” przypomnieli sobie polskie przysłowia, które stanowią niezaprzeczalne źródło wiedzy i mieli możliwość sprawdzić swoje wiadomości uczestnicząc w klasowym  konkursie „Mądra głowa zna przysłowia”.  Podczas lekcji wychowawczych piątoklasiści prezentowali również  swoim rówieśnikom  wybrane fragmenty literatury młodzieżowej, które (miejmy nadzieję) zaostrzą ich czytelnicze apetyty, zachęcą do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po… całą opowieść.

Wprowadzanie w świat książek, zachęcanie do systematycznego sięgania po literaturę i wspólne czytanie  kształtują u dzieci i młodzieży nawyk słuchania ze zrozumieniem,   rozwijają umiejętność dzielenia się własnymi refleksjami na temat przeczytanego tekstu i wzbogacają zasób słownictwa. Udział piątoklasistów w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa z pewnością  przyczynił się do wszestronnego rozwoju uczniów, rozwinął ich kompetencje i umiejętności językowe, a wspólna  zabawa pomogła w integracji zespołu klasowego.

Pamiętajmy zatem, że czytanie nie boli J Sięgając po książkę możemy bez paszportu wybrać się w podróż nawet na kraniec świata, wraz z bohaterami opowieści przeżyć niezapomniane przygody i, co ważne – mamy zagwarantowaną fantastyczną zabawę.

Praca plastyczna Sary ilustrująca fragment przeczytanej opowieści.

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org