Świetlica szkolna – Namiot, raki czy menażka? Letni i zimowy sprzęt turystyczny.

W trakcie kolejnych zajęć realizowanych w ramach innowacji podróżniczej „W dziesięć miesięcy dookoła świata” świetliczaki miały okazję obejrzeć ekwipunek używany w trakcie różnych podróży. Na początku dzieci przekonały się, że rozłożenie namiotu nie jest wcale prostym zajęciem. Również napompowanie materaca, nawet przy użyciu pompki, wymagało niemałego wysiłku. Następnie uczestnicy zajęć obejrzeli  sprzęt, który przydaje się w czasie biwaku: karimatę, śpiwór, butlę turystyczną z palnikiem do gotowania, menażki i plastikowe lekkie sztućce. Chętni mogli przymierzyć plecak, ubrać stuptuty, sprawdzić, jak ostre są kolce raków używanych zimą w górach i jak chodzi się w rakietach śnieżnych. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez dzieci papierowych namiotów.

Zajęcia w ramach innowacji „W dziesięć miesięcy dookoła świata” prowadzą w świetlicy szkolnej panie Wioletta Maroszek i Kinga Korzeń.

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org