Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

„Książka moim przyjacielem – klasy drugie polecają przeczytać…”

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasy drugie zaproponowały koleżankom i kolegom z innych klas przeczytanie swoich ulubionych książek. Uczniowie na zajęciach bibliotecznych czytali fragmenty wybranych przez siebie lektur. Okazało się, że drugoklasiści bardzo lubią książki z serii „Zaopiekuj się mną” autorstwa Holly Webb oraz „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyny Bednarek.

Jeśli i Wy chcecie przekonać się, że są to ciekawe i warte zainteresowania książki – przyjdźcie wypożyczyć je z biblioteki szkolnej.

Lubicie zwierzęta i chcecie poznać przygody różnych zwierząt, które potrzebowały pomocy człowieka? Zajrzyjcie do biblioteki szkolnej i wybierzcie książeczki z serii „Zaopiekuj się mną”.

A może zainteresuje Was, co dzieje się ze zgubionymi w czasie prania skarpetkami? O tym opowiadają książki o przygodach skarpetek, które również możecie wypożyczyć z biblioteki szkolnej.

Na kolejnych zajęciach bibliotecznych drugoklasiści wykonywali ilustracje do czytanych wcześniej książek. Zachęcamy do obejrzenia ich prac.

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org