Świetlica szkolna – „Nietypowe święta na świetlicy”

Od września 2020 do czerwca 2021 w szkolnej świetlicy realizowana jest innowacja  „ Nietypowe święta w świetlicy” skierowana do uczniów klas 1-5.

Nietypowe święta to doskonały sposób, by zwrócić uwagę uczniów na ważne sprawy i zjawiska, a równocześnie dobra okazja do zdobycia przez dzieci nowych wiadomości oraz umiejętności. Jest to też znakomity pretekst do wspólnej zabawy i działań kreatywnych. Poprzez aktywność twórczą, konkursy, zabawy, prezentacje multimedialne i inne działania chcemy zachęcić dzieci przebywające w świetlicy szkolnej (a w czasie nauczania zdalnego – w domu) do udziału w celebrowaniu nietypowych dni i świąt o charakterze prospołecznym i proekologicznym.

W czasie zajęć realizowanych w ramach innowacji promujemy wrażliwość na potrzeby innych, życzliwość, uwagę, empatię, odpowiedzialność i tolerancję oraz aktywne i realne działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Zachęcamy uczniów do umacniania więzi społecznych i doceniania siły płynącej ze wspólnych działań, pokazujemy, że jesteśmy częścią większej całości, o którą warto dbać – nie tylko w kontekście społecznym, ale także w wymiarze globalnym.

W pierwszym semestrze obchodziliśmy:

Dzień Kropki (wrzesień)

Święto Drzewa (październik)

Dzień Życzliwości (listopad)

Dzień Guzika (grudzień)

Dzień Kubusia Puchatka (styczeń)

Przed nami kolejne nietypowe święta 🙂

A tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć dokumentujących nasze działania    i prezentujące uczestników zajęć oraz ich prace.

Wychowawczynie świetlicy

Kinga Korzeń, Agnieszka Ziółkowska

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org