Polonistyczne podsumowanie pierwszego półrocza

W I półroczu roku szkolnego 2020/2021 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu konkursach polonistycznych, uzyskując wyróżnienia i nagrody oraz rozwijając swoje zainteresowania literackie i humanistyczne.

We wrześniu 2020 roku uczennica klasy 7B Marta Adamaszek zdobyła I miejsce w Powiatowym  Konkursie „Wakacyjna przygoda w powiecie bielskim”, tworząc wiersz „Wędrówki po beskidzkich szlakach”, który spotkał się z uznaniem jury.

W listopadzie uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Do drugiego etapu tego konkursu zakwalifikowała się Anna Beniowska z klasy 8B. W tym samym miesiącu przeprowadzono Ogólnopolską Olimpiadę Mitologiczną. Tytuł laureata tego konkursu uzyskały dwie uczennice naszej szkoły: Anna Przemyk z klasy 6B oraz Kinga Duda z klasy 8B.

Swoich reprezentantów mieliśmy także w innych konkursach powiatowych i regionalnych: „Chcecie bajki… oto bajka”, „Człowiek a środowisko”, „Zwierzęta wokół nas”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez nauczycieli polonistów. Wkrótce przed nami II Szkolny Konkurs Czytelniczy „Libra”. Trwają jeszcze zapisy, które przedłużamy do końca przyszłego tygodnia (5 II 2021). Szczegóły znajdziecie tutaj: http://zspkaniow.pl/aktualnosci/ii-szkolny-konkurs-czytelniczy-libra.

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org