Pomysły na Mikołajki i Święta

Drodzy Uczniowie!

Przed nami jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku – grudzień. A w grudniowym kalendarzu: Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, Mikołajki, Święta Bożego Narodzenia, Sylwester i powitanie Nowego Roku.

Wielu z Was czuje się zmęczonych zdalnym nauczaniem i przymusowym siedzeniem w domu z powodu obostrzeń sanitarnych i ogólnoświatowej pandemii.

Proponujemy więc wspólne przygotowanie drobnych i oryginalnych świątecznych prezentów – może tym razem nie kupionych w sklepie, ale wykonanych własnoręcznie! A może ktoś z Was odkryje w sobie talent kulinarny i przygotuje dla rodziny przepyszne świąteczne ciasteczka albo kanapeczki? Jakim zaskoczeniem może być dla naszych bliskich własnoręcznie upieczona i ozdobiona piernikowa choinka czy bombka… Może macie w swoim najbliższym sąsiedztwie czy w rodzinie osoby niepełnosprawne, samotne czy chore – warto pomyśleć o nich, przygotowując drobny mikołajkowy lub świąteczny upominek.

Zadbajmy o to, by te szczególne święta nie były smutne, ale pełne ciepła i miłości. Spędźmy wspólnie czas na dekorowaniu domu, ubieraniu choinki, pieczeniu ciasteczek. Utrwalmy te chwile aparatem fotograficznym! Niech tegoroczne święta nie kojarzą się nam wyłącznie z pandemią i kolejnymi ograniczeniami.

A jeśli komuś brakuje pomysłów, niech poniższe kilkuminutowe filmy będą dla Was inspiracją do świątecznych działań:)

  • 25 tanich, ale pięknych dekoracji świątecznych
  • pomysły na świąteczne prezenty i niespodzianki
  • pyszności świąteczne
  • choinki i mikołaje – świąteczne przekąski

·         choinki 3D z piernika

·         piernikowe bombki

·         ciasteczka na szybko

  • dekorowanie ciasteczek
  • pyszności nie tylko na święta

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org