Prelekcja podróżnicza o Peru

Peru w Ameryce Południowej to miejsce, które uczniowie „zwiedzili” dzięki prelekcji podróżniczej. Swoimi refleksami i wspomnieniami podzielił się z uczniami  pan Artur Beniowski. Prelekcja odbyła się on-line 24 lutego za pomocą platformy Teams. Działanie było częścią innowacji pedagogicznej „Kartka z podróży”.

Na początek były informacje typowo geograficzne o położeniu i klimacie tego państwa. Następnie podczas barwnej opowieści uzupełnianej zdjęciami pokazano uczniom lasy równikowe oraz Andy. Ósmoklasiści mogli zobaczyć tradycyjne stroje Indian, wygląd wiosek i zajęcia mieszkańców. Poznali kilka rodzajów bananów oraz zobaczyli barwną roślinność peruwiańskich dżungli. Duże wrażenie na wszystkich zrobiły kroczące drzewa. Nie mogło również zabraknąć przepięknej panoramy na Machu Picchu.

Natomiast  na języku polskim, w ramach przygotowań do egzaminu ósmoklasisty, uczniowie formułowali tezy dotyczące podróżowania, wymyślali i rozwijali argumenty potwierdzające tezę i łączyli je z wybraną lekturą obowiązkową.

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org