Prelekcja podróżnicza – rowerem po Azji

W ramach innowacji polonistyczno-geograficznej uczniowie klas 8 mieli możliwość wysłuchania relacji z podróży po Azji. Swoimi wspomnieniami podzieliła się z uczniami pani Wioletta Maroszek, która ponad rok podróżowała po tym największym z kontynentów. Uczniowie mogli zobaczyć zdjęcia z wyprawy. Przekonali się o różnorodności klimatyczno-krajobrazowej Azji, zapoznali z pracami mieszkańców i ich zwyczajami oraz zobaczyli na fotografiach etapy uprawy ryżu. Wzbogaciło to ich wiedzę geograficzną – na lekcjach tego przedmiotu realizują obecnie tematykę azjatycką. Podczas prelekcji uczniowie wypełniali karty pracy, a na języku polskim formułowali swoje stanowisko i przytaczali argumenty dotyczące korzyści z podróżowania.

W ramach innowacji zaplanowane są jeszcze kolejne spotkania z podróżnikami.

Innowację „Kartka z podróży” w naszej szkole prowadzą panie Wioletta Maroszek i Magdalena Jasińska.

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org