Razem dla klimatu

Razem dla Klimatu!


Klasa 6a w bieżącym roku szkolnym bierze udział w ogólnopolskiej kampanii 1Planet for All – Razem dla Klimatu. Zadaniem uczniów jest założenie redakcji klimatycznej, która będzie informować o zmianach klimatu.

Pierwszy krok już za nami – 16 września na lekcji wychowawczej podczas głosowania uczniowie wybrali nazwę dla swojej gazety – „Klimatyczne wariacje” oraz podzieli się na zespoły zadaniowe.
Powstała sekcja naukowa, która przygotuje wyjaśnienia terminów związanych z klimatem i pogodą. Sekcja fotograficzna będzie robiła zdjęcia podczas wywiadów i prac redakcji. Swoje zadania do realizacji otrzymały także: sekcja literacka, sekcja reportażowa oraz sekcja komiksów i zagadek klimatycznych. Nie mogło zabraknąć również sekcji graficznej, która opracowuje szatę graficzną gazety i wygląd nazwy. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze dziennikarskie prace uczniów.
Opiekunem tych innowacyjnych działań są panie: Magdalena Jasińska, Dorota Suchy i Katarzyna Nawrocka

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org