Świetlica szkolna – edukacja żywieniowa cz. 4

W dzisiejszych czasach problemem na skalę światową jest nadmierna waga, otyłość i nadwaga. Podczas kolejnej edycji naszej edukacji żywieniowej, która odbyła się 11 marca (czwartek), przedstawiliśmy uczniom dane WHO, związane z tym, że wzrost zjawiska otyłości utrzymuje się, a rok 2025  według badań będzie wskazywał, że ok. 70 mln dzieci do 5 roku życia będzie miało problem z otyłością.

W Polsce jest otyłych około 10% małych dzieci, 30% dzieci w wieku wczesnoszkolnym i 22% młodzieży do 15 roku życia.

Główne przyczyny występowania otyłości, to:

  • Słodzone napoje oraz posiłki typu fast food
  • Zbyt mała ilość warzyw  i owoców w codziennej diecie
  • Brak aktywności fizycznej
  • Siedzący tryb  życia

Jest to niepokojący trend, który sprzyja rozwojowi wielu chorób m.in. cukrzycy typu II, zmianom zwyrodnieniowym układu kostno – stawowego, chorobom układu sercowo – naczyniowego oraz niektórym typom nowotworów. Wiele marzeń naszych dzieci związanych z karierą np. sportowca, piłkarza, czy nawet zawodu związanego z tańcem, zostaną przekreślone.

Dzieci również oglądały prezentację, gdzie Pani dietetyk dzieliła się swoją wiedzą i różnymi spostrzeżeniami dotyczącymi otyłości, największej choroby cywilizacyjnej. Nie da się ukryć, iż jest to problem na dużą skalę światową, dlatego uświadamiajmy naszym podopiecznym jak ważne są ruch, prawidłowe i wartościowe produkty żywieniowe oraz zmiana diety. W ten sposób razem jesteśmy  w stanie wyhamować ten rosnący niekorzystny trend.

Drodzy Rodzice – Nie pozwólmy przekreślić marzenia naszych dzieci!!!

Kinga Korzeń

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org