Świetlica szkolna – Karawaną przez pustynię

Tematem kolejnych warsztatów przeprowadzonych w świetlicy szkolnej w ramach innowacji „W dziesięć miesięcy dookoła świata” były pustynie. Dzięki prezentacji zdjęć świetliczaki dowiedziały się, że są one nie tylko piaskowe, ale także żwirowe, kamieniste, pełne gór i wąwozów. Obejrzały kolorowy piasek ze skał pustyni w Izraelu, kryształki soli z Morza Martwego w pobliżu Pustyni Negew oraz arabską szałwię pitą w postaci herbaty przez mieszkańców pustyń – Beduinów. Aby wczuć się w życie koczowników, kupców wędrujących karawaną przez pustynię i mieszkańców Wschodu, dzieci przebrały się w turban, kraciastą kefiję, strój do tańca brzucha i szal z prawdziwego jedwabiu, który transportowano kiedyś Jedwabnym Szlakiem na grzbietach wielbłądów. Te właśnie zwierzęta były motywem przewodnim pracy plastycznej wykonywanej przez uczestników w ramach podsumowania zajęć.

Innowację pedagogiczną „W 10 miesięcy dookoła świata” prowadzą w świetlicy szkolnej panie Kinga Korzeń i Wioletta Maroszek.

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org