Świetlica szkolna – w Kraju Kwitnącej Wiśni

W zimny, lutowy dzień wychowankowie świetlicy, dzięki innowacji „W dziesięć miesięcy dookoła świata”, mogli przenieść się do ciepłej i wiosennej Japonii. W świetlicy rozkwitła sakura – drzewo wiśniowe, którego kwiatami dzieci przyozdabiały „porcelanowe” talerze. Dzięki prezentacji zdjęć i materiałów o Japonii świetliczaki dowiedziały się, kim byli samuraj i gejsza oraz obejrzały kimono i mundurki, w które japońskie dzieci obowiązkowo ubierają się do szkoły. Zapoznały się także z kolejnymi etapami uprawy ryżu i miały okazję przymierzyć dawne nakrycie głowy – kapelusz chroniący przed słońcem. Uczestnicy zajęć bez problemu rozpoznali na zdjęciach bambus, rozmawiali o fladze Japonii – Kraju Wschodzącego Słońca, zawodnikach sumo, japońskim alfabecie i sushi.

Innowację pedagogiczną „W 10 miesięcy dookoła świata” prowadzą w świetlicy szkolnej panie Kinga Korzeń i Wioletta Maroszek.

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org