Szóstoklasiści są EKO

Dzień Ziemi to jedno z  największych ekologicznych świąt, które jest obchodzone na całym świecie już od 1970 roku. Obchodzimy to święto w dniu równonocy wiosennej – 20 / 21 marca. Jego celem jest propagowanie postaw ekologicznych oraz uświadamianie dorosłym, dzieciom i młodzieży jak bardzo delikatny i kruchy jest ekosystem naszej planety.

     Idea troski o naszą  planetę nie jest obca również uczniom naszej szkoły. Szóstoklasiści, pracując w grupach na lekcjach matematyki rozwiązywali różnego rodzaju zadania, których motyw przewodni stanowiły zagadnienia o charakterze ekologicznym i były związane z działaniami na zbiorze liczb wymiernych.  

     Dzięki przeprowadzonym zajęciom uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności matematyczne ale przede wszystkim, pracując w małych zespołach, kształtowali swoje kompetencje społeczne –  umiejętność komunikowania się, przestrzeganie wspólnie ustalonych i przyjętych zasad współpracy oraz zdolność twórczego  rozwiązywania problemów.

     Udział  w zajęciach z pewnością pomógł uświadomić szóstoklasistom, że zdrowie obecnego pokolenia  i przyszłych generacji w dużym stopniu zależy od kondycji środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy wspólnie odpowiedzialni za naszą Błękitną Planetę: dbajmy o nią, korzystajmy z jej zasobów z szacunkiem, rozwagą i pamiętajmy, że będziemy mogli istnieć tylko wtedy, gdy Ona będzie miała się dobrze.

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org