W krainie matematycznych rebusów – podsumowanie

W pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego uczniowie klas starszych mieli możliwość wzięcia udziału w szkolnym konkursie „ W krainie matematycznych rebusów”.

Udział w konkursie polegał na cyklicznym rozwiązywaniu przez uczniów rebusów i łamigłówek. Matematyczne „zawody” cieszyły się sporą popularnością. Siedmiu uczestników rozwiązało bezbłędnie wszystkie rebusy otrzymując tym samym oceny celujące z aktywności.

Dzięki udziałowi w konkursie uczestnicy wykazali się umiejętnością logicznego myślenia, sprytu oraz stosowania wiedzy matematycznej w sytuacjach praktycznych. Ponadto przekonali się, że matematyka może być łatwa, przyjemna i dawać mnóstwo satysfakcji z dobrze wykonanego zadania.

Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w drugim półroczu.

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org