Zajęcia i konkursy profilaktyczne „Nie uzależnieniom”

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie,

W bieżącym roku szkolnym, nasza placówka przystąpiła do programu profilaktycznego „Nie uzależnieniom”, związanego z promocją zdrowego stylu życia, przeciwdziałaniem uzależnieniom, a tym samym zaangażowaniem dzieci i młodzieży do działań profilaktycznych.

W ramach programu przewidziane zostały warsztaty kreatywne, prowadzone przez firmę ModraSova z Inowrocławia – cykl pięciu spotkań: m.in. spotkanie z Afryką, Chinami, Australią, Indiami i Japonią oraz warsztaty fizyczno-magiczne, chemiczno-magiczne, pszczelarskie i mobilne planetarium. Warsztaty te stanowią dla dzieci ofertę różnych zainteresowań, rozwijają zdolności manualne i poprawiają koncentrację. Udało się przeprowadzić jeden cykl spotkań, w ramach podróży po „Kraju kwitnącej wiśni” i wzbogacić swoją wiedzę o metody pozyskiwania miodu oraz co nieco posmakować w tym temacie :).

Ze względu na obostrzenia na chwilę obecną, warsztaty zostały zawieszone na czas kształcenia zdalnego i ponownie uruchomione zostaną po powrocie dzieci do szkoły. Zajęcia przewidziane są dla wszystkich klas 1-8.

Ponadto, w ramach dalszych działań profilaktycznych, zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach, przeznaczonych zgodnie z ich kategorią wiekową. Informacje zostały przesłane na Mobidziennik.

Agata Wideł

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org