Świetlica szkolna – Nihao, Chiny!” –podróż świetliczaków do Państwa Środka

Przyszedł nowy rok, a wraz z nim świetliczaki wyruszyły na wycieczkę do nowego kraju. W ramach innowacji „W 10 miesięcy dookoła świata” dzieci „odwiedziły” Chiny. W trakcie warsztatów podróżniczych dowiedziały się, że to trzeci pod względem wielkości kraj świata. Jego klimat jest tak zróżnicowany, że gdy na północy panuje chłód, na południu można chodzić w krótkim rękawku, a w lasach i dżunglach żyją węże, słonie i pandy.

Dzieci bez problemu rozpoznały flagę Chin i odgadły, że państwo to słynie z produkcji ryżu. A ryż ten je się… pałeczkami. I tej sztuki świetliczaki mogły spróbować, a z jedzeniem za pomocą pałeczek poradziły sobie doskonale. Oprócz tego poznały różne rodzaje herbat, zobaczyły, jak uprawia się ją w Chinach i popróbowały jej czarnej odmiany zaparzonej w orientalnym czajniczku. Dzięki napisom w języku chińskim dowiedziały się, że nie wszystkie kraje świata stosują w swym alfabecie litery. Nauczyły się też kilku zwrotów po chińsku, by wiedzieć, że dzięki słowu „nihao” powiedzą „cześć” swojemu chińskiemu rówieśnikowi.

Podsumowaniem zajęć były prace plastyczne – kolorowanie flagi Chin i wykonanie chińskiego smoka, który symbolizuje szczęście.

Innowację pedagogiczną „W 10 miesięcy dookoła świata” prowadzą w świetlicy szkolnej panie Kinga Korzeń i Wioletta Maroszek.

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org