Wizyta w „Rybaczówce” oraz Dzień Chłopaka w klasie 5a

Dla piątoklasistów dzień 30. września obfitował w wiele niespodzianek. Na początku szkolnego dnia, z okazji Dnia Chłopaka, dziewczynki przygotowały dla swoich klasowych kolegów upominki z… nutką humoru.        

 Nieco później – w trakcie lekcji wychowawczej, pod opieką wychowawczyni i nauczyciela wspomagającego, uczniowie powędrowali do „Rybaczówki”  gdzie uczestniczyli w zajęciach  związanych z historią Kaniowa oraz hodowlą karpia polskiego.

Podczas prezentowanego pokazu slajdów uczniowie obejrzeli mapy Kaniowa z okresu zaborów, poznali nazwy kaniowskich przysiółków
 i rozmieszczenie stawów hodowlanych w czasach, gdy hodowlę w Kaniowie prowadził Adolf Gasch. Nie zabrakło również interesującej opowieści o tym najsłynniejszym kaniowskim hodowcy i jego sukcesie na berlińskiej wystawie
 w 1880 roku.    

Ciekawym elementem spotkania była również prezentacja zdjęć rzadko spotykanych ptaków, które można zaobserwować w naszej okolicy. Ogromne wrażenie na uczniach wywarły także zdjęcia olbrzymich okazów ryb,   które kaniowscy wędkarze-pasjonaci złowili w tutejszych akwenach.  

Serdeczne podziękowania składamy Stowarzyszeniu Wędkarskiemu „Kaniowski Karp Królewski” oraz Panu Jerzemu Zużałkowi za gościnne przyjęcie i niezwykle pouczające spotkanie. Zajęcia prowadzone z pasją  przez Pana Jerzego cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy w drodze powrotnej do szkoły wymieniali spostrzeżenia i dzielili się swoimi wrażeniami.

Mimo niesprzyjającej aury piątoklasistom przez cały szkolny dzień towarzyszyły uśmiechy i dobry humor.

Zmiana adresu strony

Ta wersja strony wkrótce przestanie obowiązywać.


Zapraszamy na stronę internetową: https://kaniowzsp.edupage.org